Polska Policja ogłosiła przetarg na 31 nowych nieoznakowanych radiowozów celem zwalczania piratów drogowych. Fot. policja.pl
Nowe nieoznakowane radiowozy będą musiały spełniać szereg norm i wymagań. Z pewnością muszą być szybkie bowiem jednym z warunków przetargu jest moc - minimum 245KM. Ponadto radiowóz musi być w stanie rozpędzić się do 210km/h. Upragnioną setkę musi zamykać w mniej niż 7 sekund. Kolejnym warunkiem jest napęd na cztery koła. Ostatnie z ważniejszych wymagań to to nadwozie - tylko i wyłącznie sedan.

Czytając dokładnie informacje dotyczące przetargu natkniemy się także na zapis o obowiązkowej dwustrefowej klimatyzacji.

Modele, które spełniają wymagania postawione przez polską policję to m.in:

  • BMW 330i XDrive,

  • Audi A4 2.0 TFSI,

  • VW Passat,

  • Jaguar XE,

  • Alfa Romeo Giulia,

  • Mercedes-Benz C300d


Aktualnie po naszych drogach jeździ 361 nieoznakowanych radiowozów. Zazwyczaj nieoznakowany radiowóz to Opel Insygnia czy BMW 3, ale nie brakuje też takich aut jak Kia Stinger.Zapis w przetargu o typie nadwozie dyskwalifikuje wspomniane auto Kia Stinger w które już wcześniej zaopatrzyła się policja. Według specyfikacji Kia Stinger to liftback a nie sedan. Kolejnym wykluczeniem jest też popularny w polskiej policji Opel Insygnia, który także jak m.in. Skoda Superb nie jest dostępny w wersji sedan a jedynie liftback.

Poza nieoznakowanymi radiowozami z rejestratorami, policja zamawia też 51 nieoznakowanych pojazdów do służby patrolowej (każdy po 177KM). Bezgotówkowi piraci powinni się cieszyć bowiem na liście zamówienia są też 82 terminale, które pozwolą piratom dokonywać płatności za mandaty przy pomocy karty.

  • Ostateczny termin składania ofert to 1.03.2019 godz.9:50. Zamówienie policji powinno zostać zrealizowane jeszcze przed wakacjami (do 28 czerwca 2019 roku), a więc już latem tego roku można spodziewać się większej liczby nieoznakowanych radiowozów na drogach.


 

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
There are no products in the cart!
Total
0,00 
0